Na co zwracać uwagę kupując używane auto?

Kupno samochodu nigdy nie jest łatwe. Trzeba do tego podejść z odpowiednim przygotowaniem i poświęcić temu sporo czasu. Wszystko oczywiście po to, by koniec końców cieszyć się idealnym modelem auta. Dotyczy to nie tylko samochodów prosto z salonu, ale też pojazdów używanych.

W tym przypadku trzeba być nawet nieco bardziej uważnym, gdyż samo wyszukanie idealnego egzemplarza nie jest jeszcze sukcesem – trzeba bowiem sprawdzić, czy auto rzeczywiście jest tak dobre i solidne jak mówi o nim sprzedający. W związku z tym, każdy powinien wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując używane auto. Poszukując samochodu, uważnym trzeba być już na etapie przeglądania ogłoszeń. Wiele z nich wychwala pojazd, lecz całkowicie nie wspomina o istniejących wadach.

Te oczywiście znajdą się w zasadzie przy każdym aucie, lecz właściciele zdecydowanie częściej decydują się je po prostu pominąć. W związku z tym, jeśli znajdziemy ciekawe ogłoszenie, dobrym pomysłem jest wykonanie telefonu i wypytanie właściciela o wszystko, co nas interesuje. Już wtedy będziemy mniej więcej wiedzieć, czy chętnie odpowiada na wszystkie pytania i weryfikuje treść swojego ogłoszenia zanim jeszcze wybierzemy się obejrzeć pojazd na własne oczy.

Kupujesz używane auto? O tym musisz pamiętać!

Jeżeli ogłoszenie było naprawdę interesujące, a rozmowa ze sprzedającym wypadła dobrze to z reguły decydujemy się, aby pojechać do właściciela i obejrzeć samochód.

Niekiedy jedziemy nawet setki kilometrów w poszukiwaniu wymarzonego samochodu. Będąc już na miejscu, warto jest więc sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz wszystko to, co nas interesuje. Dotyczy to więc między innymi lakieru czy stanu nadwozia – oczywiście nie należy przy tym oczekiwać, że używany samochód będzie wyglądał jak nowy i nie będzie nosił żadnych znamion użytkowania. Z drugiej strony, zbyt „idealny” stan też może wzbudzać podejrzenia, choć są też i tacy kierowcy, którzy po prostu dbają o swoje pojazdy jak tylko mogą.

Poza samym stanem technicznym, równie ważny jest też przebieg auta. Niektórzy kierowcy wciąż próbują niestety oszukiwać, lecz numer VIN na całe szczęście sprawia, że „cofanie” licznika to dziś coraz rzadszy proceder. Dobrym pomysłem może być też jazda próbna. Nie można również zapominać o wszystkich kwestiach formalnych – formalności nie powinny bowiem ograniczyć się tylko i wyłącznie do umowy kupna-sprzedaży.

Zakup Części Chevrolet aveo jest teraz łatwiejszy daszki do kasków crossowych