Farba, farbie nierówna

Każdy pokój do wykończenia potrzebuje odpowiedniej farby lub tapety. Co warto zastosować w kuchni? Nawet najbardziej nowoczesne tapety wysokiej jakości po jakimś czasie się brudzą.

Wówczas jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była odświeżona istnieje konieczność wymiany całej tapety, a nie tylko jej kawałka. W przeciwnym wypadku stracilibyśmy spójność wizualną.

Decydując o tym co będzie na ścianie w kuchni, należy brać pod uwagę fakt, iż ściany w tym pokoju często się brudzą i zachodzi konieczność częstszego ich odświeżania niż w innych pokojach. Podczas aranżacji kuchni nie należy kierować się jedynie ich wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością wybranego przez nas rozwiązania.

Najprościej wybrać kafelki, która można w bardzo prosty sposób pozmywać. Niestety w wielu przypadkach nie jest to rozwiązanie wskazane, gdyż kafelki zazwyczaj jednoznacznie kojarzą się z łazienką i toaletą.

boxy styropianowe

Z tego rozwiązania warto skorzystać tylko w newralgicznych miejscach, czyli najbardziej narażonych na zabrudzenia. Kafelki w kuchni kładzie się zazwyczaj pomiędzy szafkami a półkami zawieszonymi na ścianie.

Z kolei odsłoniętą ścianę maluje się specjalną emulsją, którą można zmywać i czyścić wilgotną ścierką. Ułatwia to pozbycie się świeżych plam, a także eliminuje konieczność częstego odmalowywania pokoju.

W przeciwieństwie do zwykłych farb nie wymagają one wielokrotnego nanoszenia podczas malowania. Dobrym rozwiązaniem jest kupno zapasowej farby, którą użyliśmy w kuchni, gdyż na wypadek wystąpienia trudnej do zmycia plamy możemy pomalować tylko ten zabrudzony kawałek i sprawić, że całość będzie wyglądała jak nowo malowana.

zlew do kuchni www.gpwnagpw.pl