Na co uważać kupując auto używane od dealera?

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej jest kupić używany samochód. Przeglądanie ogłoszeń bywa czasochłonne, a koniec końców i tak nie udaje nam się znaleźć wymarzonej oferty. Dodatkowo, nabycie samochodu od prywatnego sprzedawcy często wiąże się z pewnym ryzykiem.

Z reguły właściciele aut są w stosunku do nas uczciwi, lecz znajdą się i tacy, którzy ukryją wady samochodu, co odbije się na nas – nowych właścicielach – dopiero w przyszłości, czyli już po zakupie auta. Ciekawym rozwiązaniem jest więc kupno pojazdu od autoryzowanego dealera. Taki pomysł to świetna alternatywa dla coraz większej liczby kierowców.

Dzieje się tak, gdyż samochody używane od dealera z reguły sprzedawane są z gwarancją, a do tego zazwyczaj są bardzo dokładnie sprawdzane pod względem stanu technicznego. Dealerzy przyjmują bowiem przede wszystkim auta w dobrym stanie, gdyż w przeciwnym razie nie za bardzo im się to po prostu opłaca. Dodatkowo, bardzo dużą uwagę dealerzy zwracają na pochodzenie auta, dzięki czemu kupując takie auto mamy pewność, skąd auto pochodzi i jaka jest jego historia.

Im więcej dokumentów to potwierdzających, tym oczywiście lepiej.

www.cersanitrodzinnezakupy.pl

Na co zwrócić uwagę kupując używane auto?

Kupno używanego auta – niezależnie od tego, czy od dealera, czy też od prywatnego sprzedawcy – zawsze wymaga od nas jednak odpowiedniego przygotowania. Nawet kupując pojazd od autoryzowanego dealera musimy pamiętać, aby dobrze sprawdzić wszystkie parametry oraz stan technicznych pojazdu, a w razie potrzeby uzyskać udokumentowane potwierdzenie słów sprzedawcy, który zapewnia nas o tym, że wszystko jest w porządku.

Przezorny zawsze ubezpieczony – tym bardziej, że auto ma nam przecież służyć przez długie lata, dlatego też powinniśmy dopilnować, aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Ciekawą opcją są auta, które wcześniej były wykorzystywane tylko i wyłącznie w celach demonstracji – często możemy je znaleźć właśnie w ofercie dealerów, a choć są one droższe od pojazdów używanych to jednak ich cena jest jednak znacznie bardziej atrakcyjna niż w przypadku samochodów prosto z salonu. Ostatecznie wybór zależy tylko i wyłącznie od nas.

Mówi się, że auta u dealerów są z reguły droższe, ale wynika to zazwyczaj z faktu, iż są one dobrze sprawdzone, w dobrym stanie i od razu nadają się do jazdy. Z tego też powodu zakup pojazdu u dealera to po prostu dobry pomysł.

Przepaliły się żarówki samochodowe? Philips ma najtrwalsze żarówki! pokrowce na krzesła