Minimalizm w kuchni

Styl minimalistyczny posiada wielu zwolenników. Minimalizm jest szczególnie widoczny w skandynawskich mieszkaniach. Obecnie styl ten łączy się z nowoczesnością, ale posiada wiele innych zalet. Przede wszystkim idealnie nadaje się do małych kuchni.

Dzięki minimalizmowi można odnieść wrażenie, że każda powierzchnia została dobrze wykorzystana i zaplanowana. Opiera się to na kilku, najważniejszych założeniach minimalizmu. Przede wszystkim minimalizm zakłada oszczędność barw. Zazwyczaj w pomieszczeniach dominuje biel.

Jasna kolorystyka odgrywa ważną rolę w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki niej możemy optycznie powiększyć kuchnię. Warto jednak pamiętać, że nie musimy koncentrować się wyłącznie na bieli. Gdzieniegdzie mogą znajdować się bardziej kolorowe akcenty.

www.hoergertshausen-obb.de

Minimalizm oznacza również prostotę form i kształtów. W minimalistycznej kuchni znajdziemy wyłącznie te najbardziej potrzebne sprzęty czy elementy dekoracyjne. Z tymi ostatnimi nie możemy jednak przesadzać, ponieważ łatwo można uzyskać efekt zagracenia. Starajmy się wybierać meble bez zbędnych zdobień o stosunkowo prostej formie.

Unikajmy także nadmiaru dodatków. Niektórzy całkowicie rezygnują z wszelkich ozdób. Dzięki temu zyskują wnętrze w prawdziwie minimalistycznym stylu. W pozostałych przypadkach jako dekoracje mogą posłużyć np.

wazony. Dodatkową zaletą minimalizmu jest to, że pomieszczenie urządzone w tym stylu sprawia wrażenie czystego i przestronnego. Ponadto aranżacja minimalnej kuchni jest dość łatwym zadaniem.

szklanki martini kursy gastronomiczne poznań