Czy LPG się opłaca?

Dlaczego coraz więcej kierowców decyduje się na kupno auta z napędem LPG? Przesłanki, które o tym decydują mają przede wszystkim charakter ekonomiczny. Na ten moment gaz jest najtańszym paliwem dla samochodów.

Jest mniej więcej o połowę tańszy w stosunku do tradycyjnej „wachy”, więc równanie wydaje się być proste. Ludzie, którzy chcą znacznie mniej zapłacić za użytkowanie samochodu w ciągu miesiąca i roku, z pewnością sięgną po model z instalacją LPG.

A jeśli nie chcą w tym celu nabywać nowego auta, nic straconego. Funkcjonują warsztaty, które dokonują przeróbek napędów z tradycyjnego lub diesla na LPG.

Jest to w pełni wykonalne pod względem technicznym, choć musi się odbyć w granicach nakreślonych przez prawo. Napęd LPG musi być zalegalizowany i uwzględniony w dowodzie rejestracyjnym maszyny.

Dlatego przeróbek tego rodzaju dokonują autoryzowane punkty, które mają uprawnienia do tego, aby wystawiać dokumenty legalizacyjne dla instalacji. Korzystając z ich usług mamy też pewność, iż pracę wykonano jak trzeba.

wyjmowanie tablicy rejestracyjnej z ramki regeneracja filtrów dpf konin