Škoda Yeti

Współpraca niemieckiego koncernu Volkswagen AG i czeskiej marki Škoda Auto zaowocowało stworzeniem modelu nawiąującego do bardzo popularnej Škody Octavii. Škoda Yeti, bo to o tym modelu mowa, to auto, które zgodnie z zapowiedziami Auto przeszło przynajmniej dwie gruntowne zmiany w swoim wyglądzie. Pierwsza dotyczy różnic, które dzieliły wersję koncepcyjną, zaprezentowaną w 2005 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, a tą, której produkcję rozpoczęto w 2009 roku.

Samochód w wersji koncepcyjnej miał zupełnie inaczej zaprojektowane wnętrze, a także inaczej wyglądające reflektory. Podczas projektowania auta Škoda korzystała z usług dwóch zespołów projektujących. Druga zmiana w wyglądzie Yeti została wprowadzona w roku 2012.

Wtedy to zaprezentowana nowy wygląd samochodu na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Zmiany te były jednak bardzo delikatne. Najbardziej drastyczne zmiany w projekcie zostały wprowadzone w 2013 roku.

Wtedy to Yeti zostało poddane gruntownemu face-liftingowi.

http://www.bisnode.pl/blog/w-branzy-motoryzacyjnej-jest-nisza-dla-polskich-firm/ http://katalizatory-slaskie.pl/bielsko-biala.html