Aranżacja długiej i wąskiej kuchni

Długie i wąskie kuchnie to częste rozwiązanie w wielkich blokowiskach. Dla właścicieli oznacza to problem z ich aranżacją. Trzeba bowiem odpowiednio wykorzystać dostępną przestrzeń tak, aby zmieścić wszystkie, najistotniejsze sprzęty oraz urządzenia. Długie i wąskie kuchnie mogą być funkcjonalne pod warunkiem, że zastosuje się najważniejsze zasady aranżacji takich pomieszczeń. W tego typu kuchniach najlepiej sprawdzą się klasyczne rozwiązania.

Unikajmy zakupu wymyślnych i fantazyjnych mebli. Jeśli będą niewłaściwie dobrane, mogą wpływać przytłaczająco na domowników. Lepszą opcją będzie zakup drewnianych mebli. Powinny być one wykonane w jasnych kolorach. Ciemne meble mogą dodatkowo optycznie pomniejszyć pomieszczenie.

www.ytongsilka.pl

Problem pojawia się także w przypadku miejsca do spożywania posiłków. Zakup stołu z krzesłami może okazać się nietrafionym rozwiązaniem. Znacznie praktyczniejszy może okazać się blat wraz z krzesłami. Ważne, żeby po skończonym posiłku móc wsunąć krzesła w niewidoczne miejsca. W długich i wąskich kuchniach niebezpieczne mogą okazać się również wzory, zwłaszcza te duże.

W tego typu pomieszczeniach powinna dominować jasna kolorystyka. Dzięki niej kuchnia będzie wyglądać na bardziej przestronną. Znaczącą rolę odgrywa także oświetlenie. Najlepiej zrezygnować z ciężkich żyrandoli na rzecz mniejszych lamp wiszących. Dobrym pomysłem może okazać się także oświetlenie punktowe.

W szczególności przyda się ono podczas przyrządzania posiłków.

home appliance manufacturers https://www.amica.pl/produkty/okapy/kominowe