Sałata

Ogródek warzywny to doskonałe miejsce dla sałaty. Wiele odmian tej rośliny sprawiło, że praktycznie każdy może wśród nich odnaleźć coś dla siebie.

Stanowią obecnie dodatki do różnych dań oraz bazę do sałatek warzywnych. Staje się też jednym z ulubionych składników dań dietetycznych.

Oczywiście, sałata stanowi też bogate źródło witamin i minerałów, niezbędnych człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli ktoś zdecyduje się na sałatę dębolistną lub Iollo, powinien sadzić ją na niewielkich zagonach, a następnie zbierać, wykorzystując metodę liściową.

Wówczas nasiona powinien wysiewać już od kwietnia co parę dni przez około dwa miesiące. Istnieje też metoda uprawiania sałaty z rozsady ze sklepu ogrodniczego.

Warto też wiedzieć, że sałata idealnie sprawdza się w roli „uzupełniacza” luk między innymi roślinami – kwiatami czy warzywami. Sałata jest dość prosta w utrzymaniu i nie wymaga dużej uwagi ze strony ogrodnika.

Wymaga gleby gliniasto-piaszczystej, która będzie odpowiednio nawożona (obornik lub kompost) – dzięki nawozowi zyska ona bowiem znacznie na jakości.

Pestki Outdoor https://gardenstart.pl/nawozy-do-roz