Truskawki

Truskawki to słodkie, czerwone owoce, które uwielbiają niemal wszyscy. By móc cieszyć się ich niezwykłym smakiem, warto zadbać o to, by mieć je w swoim przydomowym ogródku. Polecamy jeść owoce każdego dnia w pracy, warto zainteresować się ofertą owoce dla firm kraków.

Jednak gdzie i kiedy zasadzić truskawki, aby otrzymać najlepsze efekty? Intensywnie czerwony kolor truskawek oraz słodki smak ich owoców zawdzięcza się słońcu. Z tego powodu truskawki należy sadzić w nasłonecznionym miejscu.

Nieodpowiednie, zacienione stanowisko przyczyni się do tego, że owoce będą kwaśne i małe. Gleba pod uprawę truskawek powinna być przepuszczalna, spulchniona i bogata w składniki pokarmowe oraz próchnicę.

www.korespondentdrogowy.pl

Ziemię na truskawki należy przygotować na jesieni, głęboko przekopując ją z kompostem. Truskawki można właściwie sadzić przez cały sezon, czyli od wiosny do jesieni.

Truskawki to dobry dodatek do lodów i deserów lodowych, które wytwarzane są przez urządzenia do produkcji lodów.

„Frigo” to sadzonki truskawek, które można nabyć jedynie wiosną. Sprzedaje się je zazwyczaj bez ziemi, dlatego też należy jak najszybciej je zasadzić.

Jeśli chodzi o sadzonki truskawek z gruntu, które wykopywane są z mateczników na początku bądź też na koniec okresu wegetacji, to można je dostać na wiosnę lub na jesieni. Truskawki w doniczkach można natomiast sadzić przez cały sezon.

Najlepszym okresem okaże się jednak połowa sierpnia, gdyż właśnie wtedy jest ich najwięcej. Zasadzone w tym czasie, dobrze się ukorzenią i w kolejnym roku wydadzą owoce.

akcesoria do piekarników amica