Nissan Qashqai

Najbardziej popularnym trendem wśród producentów SUV-ów jest tworzenie samochodów, które noszą cechy chybrydy gatunkowej, o ile tak można to określić. Takim samochodem jest niewątpliwie Nissan Qashqai, czyli projekt japońskiego koncernu samochodowego.

Jest to bowiem samochód osobowy posiadający nadwozie typu crossover. Samochód łączy cechy SUV-a oraz osobowego hatchbacka.

Qashqai odnotował swoje pierwsze publiczne wystąpienie w 2006 roku, ale dopiero rok później rozpoczęto jego produkcję. Samochód występuje w kilku wersjach, które zapewniają inne wrażenia jazdy.

Nissan dał klientowi możliwość jazdy samochodem wyposażonym w pięciobiegową, manualną skrzynię biegów, albo pięcio-sześciobiegową, automatyczną. Jeżeli chodzi o wnętrze, to przednie fotele i tylna kanapa poddają się dość dowolnej regulacji i umieszczone są wysoko, co jest zazwyczaj standardem samochodów terenowych.

Pięcioosobowy samochód Nissana doczekał się również swojej siedmioosobowej wersji, która została wprowadzona w 2008 roku. Różnił się on od swojego protoplasty przede wszystkim znacznie bardziej kanciatym tyłem.

Nowoczesny analizator spalin silników iskrowych używana toyota