Najczęściej popełniane błędy w urządzaniu wnętrz

Urządzanie wnętrz kojarzy się z czymś bardzo przyjemnym. Coś co przychodzi tuż po ciężkich pracach remontowych i nad czym można pobudzić trochę fantazji. Za aranżację zabierają się w pewnym stopniu wszyscy domownicy, dzięki czemu przybiera to formę nawet zabawy. Jak łatwo się domyśleć – osoby te nie mają skonkretyzowanego doświadczenia w tej dziedzinie, dlatego o ile świetnie jest realizować takie działania – nietrudno przy tym o szereg błędów.

Takie pomyłki mogą odbić się zarówno na samym efekcie, który nie będzie odzwierciedlał tego, co mieliśmy na myśli. Jednak o ile drobne elementy można zmienić, najgorsze będzie utrata pieniędzy na materiały budowlane, czy dekoracyjne. Aby uniknąć błędów, dobrze jest się z nimi uprzednio zapoznać. Ta lista powstała w wyniku doświadczeń innych remontujących i wszystkich amatorów, którzy wzięli się kiedyś za aranżacje:

 • Pierwszy klasyczny błąd to wielkie chęci i bardzo małe możliwości.

  www.korespondentdrogowy.pl

  Ludzie podglądają pięknych zdjęć skupionych na aranżacji w internecie i branżowych katalogach. Pragną być tak uśmiechniętą rodziną na zdjęciu jak aktorzy, którzy pozują na fotografii. Jest to bardzo złudne i niemalże nierealne w osiągnięciu. Wszystko dlatego, że żadne mieszkanie nie jest identyczne, chyba, że wyszło spod młotka dewelopera (wtedy istnieje szansa na podobieństwo).

  Jednakże jeśli chcemy przenieść inspirację w świat realny musimy liczyć się z ograniczeniami chociażby metrażowymi;

 • Kuchnia otwarta na salon to trend, który wykształtował się bardzo mocno w dobie ostatnich lat. Wszyscy chcą burzyć ściany pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami i nie zastanawiają się bowiem, czy to rozwiązanie będzie dobre dla nich. Oczywiście jest to świetny pomysł w momencie, gdy chcemy osiągnąć otwartą przestrzeń i cieszyć się nieco nowocześniejszym wyrazem. Jednak rodziny, które mają zbyt wielu pokoi, dobrze, gdy zostawią kuchnię zamkniętą, ponieważ jest ona możliwością kolejnej prywatnej przestrzeni, w której jeden z domowników może przykładowo realizować się w pasji do gotowania;
 • Ostatni najczęściej popełniany błąd to emocje i nieumiejętny dobór mebli, czy stylów.

  Przykładowo dobiera się ciężkie, zabytkowe komody do niewielkich salonów, przez co wydaje się, że panuje przesyt. Z kolei do ogromnych przestrzeni wstawia się minimalistyczne, lecz nieduże regały i inne rodzaje mebli, które giną w metrach kwadratowych.

.

Meble do salonu konsole dekoracyjne